Madų žurnalas „Banga” 1962

Daugelis moterų mano, kad norint dailiai, skoningai rengtis, reikia turėti daugiau drabužių. Tai neteisinga nuomonė. Neretai moteris, kurios spinta pilna rūbų, skundžiasi neturinti kuo vilkėti ir savo daugelio suknelių tarpe negali surasti nė vienos tinkamos. Ne tiek svarbus drabužių skaičius, kaip sugebėjimas juos aprinkti taip, kad kiekviena proga būtų kuo apsirengti.

Labai praktiški ir šiuo metu madingi visiškai paprasti lakoniškų formų drabužiai turi tą savybę, kad priklausomai nuo panaudotų priedų, atrodo skirtingai ir gali būti dėvimi bet kuriuo dienos metu. Tokio tipo suknelę galima vilkėti darbe, gatvėje, svečiuose ar teatre. Viską nulemia priedai. Pats drabužis tartum sudaro neutralų foną, kuriame išryškėja papuošalai ir kitos tualeto smulkmenos.

Pateikiame du universalaus tipo drabužių pavyzdžius.

Pirmasis modelis – tai minkšto vilnonio audinio, ištisinio kirpimo, pusiau prigludęs per liemenį, žalsvos spalvos sarafanas. Kaklo iškirpimas ne per gilus, todėl sarafaną galima dėvėti ir vietoj suknelės. Darbe prie jo galima vilkėti sportinio tipo trikotažinę ar paprastos lengvai skalbiamos medžiagos palaidinukę. Prie žalsvos sarafano gerai tiks plytinės spalvos išilgai dryžuota ar smulkaus geometrinio rašto palaidinukė, kirpimu primenanti vyriškus marškinius.

Visą dieną dėvimi bateliai labai aukštais ir smailiais kulneliais vargina koją, todėl darbui pasirenkama patogesnė avalynė. Prie aprašytų drabužių neblogai atrodys rudi ne per aukštais kulneliais batukai.

Labai negražiai atrodo kimšte prikimštas rankinukas. Vietoj jo, einant į darbą, galima paimti daug patogesnę paprastą minkštą odos ar jos pakaitalų papkę.

Prie žalsvo sarafano gerai dera balti priedai, suteikiantys drabužiui išeiginį pobūdį. Po pietų gatvėje galima dėvėti baltą palaidinukę trumpomis rankovėmis ir baltus batelius. Per daug didelio drabužio monotoniškumo padės išvengti oranžinės spalvos rankinukas. Ši spalva gali pasikartoti apyrankėje ar dekoratyvinėje sagėje.

Vakare, iškilmingesnėmis progomis, šis sarafanas gali tapti dekoltuota, be rankovių suknute.